Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /nfsmnt/hosting1_2/e/f/eff61b65-3b8b-4c20-8eda-897da0ec543c/latwe-przepisy.pl/web/wp-includes/plugin.php on line 600

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /nfsmnt/hosting1_2/e/f/eff61b65-3b8b-4c20-8eda-897da0ec543c/latwe-przepisy.pl/web/wp-includes/plugin.php on line 600
Przywitajcie Dzień Szczęścia smacznym śniadaniem. Te produkty wyczarują wam uśmiech. - ŁATWE PRZEPISYŁATWE PRZEPISY
Blueberry smoothie with banana and oat flakes in jar

Przywitajcie Dzień Szczęścia smacznym śniadaniem. Te produkty wyczarują wam uśmiech.

Smaczne jedzenie to podstawa każdego udanego dnia. Jeszcze lepiej jeśli w ten sposób uzupełnicie niedostatek potrzebnej energii i przez przypadek ofiarujecie sobie dobry nastrój. W prawdzie śniadanie nie jest najbardziej sycącym posiłkiem w ciągu dnia, ale nie znaczy to, że jest mniej ważne.

Szczęście w ciągu 5 minut
Typowym „szczęśliwym” produktem jest banan. Ten egzotyczny owoc zawiera tryptophan, rodzaj proteiny, który w organizmie zmienia się na serotoninę. Niedostateczna ilość tego hormonu powoduje obniżenie nastroju, zaburzenia snu, a nawet depresję. W spożywaniu bananów nie musicie się więc ograniczać – im więcej ich zjecie tym większa szansa, że wasz dzień będzie pełen radosnych  momentów. Banany możecie jeść na surowo, albo wypróbujcie na przykład przepis na szybkie bananowe naleśniki.

Kolejnym składnikiem wesołego śniadania są również jagody. Poprawią wam nastrój dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów i witaminy C. Poza dobrym nastrojem dodadzą wam energii i dodatkowo pozbawią ciało wolnych rodników i toksyn, które atakują orany wewnętrzne i wywołują mnóstwo chorób. Jagody najlepiej smakują w domowym smoothie.

Uśmiech w ciągu 5 – 10 minut
Orzechy, poza tym że są bogatym źródłem białka i minerałów, zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, które również poprawiają nastrój. Podobne właściwości ma również mak, który już od niepamięci gospodynie domowe stosowały na uspokojenie ciała i duszy. Mak zawiera mnóstwo białek i błonnika, przy czym jest bogatym źródłem żelaza, magnezu, wapnia i witaminy E. Połączeniem tych dwóch składników zapewnicie sobie wspaniały nastrój na cały dzień. Ich smaki się doskonale dopełnią w owocowym budyniu z quinoa.

Prostym trikiem na polepszenie nastroju jest kawa. Dowodzą tego badania z Brazylli, które świadczą o tym, że codzienne spożywanie kawy zmniejsza ryzyko depresji. Najlepsza jest jednak świeżo zmielona. Jeśli wstaniecie trochę wcześniej i pomielicie sobie sami kawę, zapewnicie w ten sposób ciału wielką dawkę antyoksydantów, spowolnicie proces starzenia i pobudzicie metabolizm. A to już wystarczy, by wyczarować uśmiech na twarzy. Resztki kawy możecie zużytkować zarówno w domu jak i w ogrodzie.

Poprawcie sobie nastrój w 15 minut
Substancję fenyloetyloamina , którą nasz organizm wytwarza przede wszystkim podczas zakochania, zawiera prawdziwa gorzka czekolada. Wspomagające środki to kofeina czy teobromina , które są stymulantami wigoru, dzięki czemu wywołują lepszy nastrój. Dobrym wyborem na śniadanie będzie na przykład ciasto czekoladowe Brownie, które dacie radę przygotować nawet w 15 minut.

Menu Title